Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež zbavil kněžství belgického biskupa, který zneužíval synovce

Domácí zpravodajství

Papež zbavil kněžství belgického biskupa, který zneužíval synovce

ČTK / 21. 3. 2024 19:37

Papež František zbavil kněžského stavu belgického emeritního biskupa Rogera Vangheluweho, který se v minulosti přiznal, že sexuálně zneužíval své synovce.

Domácí zpravodajství

V Žatci se otevřela veřejnosti synagoga. Je druhá největší v republice

ČTK, lkt / 21. 3. 2024 7:30

V Žatci se otevřela veřejnosti synagoga. Je druhá největší v republice V Žatci se 19. března otevřela veřejnosti synagoga a sousední dům rabína, v němž vznikla stálá expozice věnovaná historii židů v regionu. Za opravu druhé největší židovské stavby v České republice získal její majitel Daniel Černý cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro futuro. 

Domácí zpravodajství

Oběť a agresora nelze klást na stejnou rovinu, píší autoři petice papežovi

Vlastní zpráva / 20. 3. 2024 12:47

Oběť a agresora nelze klást na stejnou rovinu, píší autoři petice papežovi V reakci na nedávné výroky papeže Františka, ve kterých v rozhovoru pro švýcarskou televizi a rozhlas vyzval Ukrajinu k jednání pod bílou vlajkou, zaslali organizátoři petice prostřednictvím apoštolské nunciatury v Praze otevřený dopis a text evropské výzvy. Autoři petice pak připomněli výročí vydání encykliky papeže Pia IX. „S palčivou starostí“, ve které tehdejší papež varoval před nacistickou ideologií a na kterou výzva rovněž odkazuje.

Domácí zpravodajství

Dny proti rasismu si lidé připomenou po celém Česku. V Senátu proběhne konference

Vlastní zpráva / 20. 3. 2024 11:48

Dny proti rasismu si lidé připomenou po celém Česku. V Senátu proběhne konference Mezinárodní dny proti rasismu či Týdny proti rasismu je celosvětová akce směřující k prevenci a osvětě v otázce rasismu ve společnosti. Slaví se 21. března, ale množné číslo v oficiálním názvu akce odkazuje na širší pojetí v rámci akcí a festivalů. Zítra se pak koná tematická konference v Senátu, kde bude prezentována i dětská literární soutěž. Téma soutěže má název „Odtud potud, aneb hranice lidské důstojnosti.“

Ze světa

Základní škola v Itálii vyhlásila poprvé volno kvůli konci ramadánu

ČTK / 19. 3. 2024 15:24

Základní škola v Itálii vyhlásila poprvé volno kvůli konci ramadánu Žáci základní školy v italském městě Pioltello nedaleko Milána zůstanou 10. dubna doma. Vedení školy se totiž rozhodlo vyhlásit volno na den, kdy se slaví konec muslimského postního měsíce ramadánu. V Itálii se tak stalo poprvé, píše dnes deník Corriere della Sera. Rozhodnutí, které ostře kritizovala krajní pravice, škola odůvodnila tím, že mnoho žáků v uplynulých letech na významný muslimský svátek doma stejně zůstávalo.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)