Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Polsku rezignoval již druhý biskup kvůli případům sexuálního zneužívání

Ze světa

V Polsku rezignoval již druhý biskup kvůli případům sexuálního zneužívání

ČTK / 9. 3. 2024 21:16

Papež František přijal rezignaci polského biskupa Andrzeje Dziuby, který se dopustil nedbalosti při řešení případů sexuálního zneužívání ve své diecézi. Dziuba, 73letý lowiczský biskup, podle polských médií věděl o nejméně dvou duchovních, kteří v jeho diecézi zneužívali děti. Namísto toho, aby proti nim zahájil vyšetřování, je ale přeložil jinam

Ze světa

Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a jednání, řekl papež

ČTK / 9. 3. 2024 21:02

Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a jednání, řekl papež Ukrajina by měla mít odvahu k vyvěšení bílé vlajky a jednání o ukončení války s Ruskem. Řekl to podle agentury Reuters papež František v rozhovoru, který má švýcarská televize RSI odvysílat 20. března. Papež naznačil, že konflikt se pro Ukrajinu nevyvíjí dobře a hovořil v té souvislosti o porážce.

Ze světa

Před 80 lety nacisté v Osvětimi zabili hromadně nejvíc československých občanů

ČTK / 8. 3. 2024 12:56

Před 80 lety nacisté v Osvětimi zabili hromadně nejvíc československých občanů Před 80 lety, v noci z 8. na 9. března 1944, nacisté zabili plynem ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi-Březince 3792 židovských mužů, žen a dětí z tzv. českého (či terezínského) rodinného tábora.

Ze světa

Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců kvůli zákonu o manželství pro všechny

ČTK / 8. 3. 2024 10:42

Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců kvůli zákonu o manželství pro všechny Řecká pravoslavná církev žádá exkomunikaci poslanců, kteří podpořili nový zákon povolující manželství pro stejnopohlavní páry. Poslanci podle představitelů církve postrádají morálku, přijali „ďábelské rozhodnutí" a učinili „nejhorší možnou duchovní a morální chybu“.

Ze světa

ČR dosáhla významného pokroku při vracení majetku zabaveného nacisty, uvádí židovská organizace

ČTK / 8. 3. 2024 12:55

ČR dosáhla významného pokroku při vracení majetku zabaveného nacisty, uvádí židovská organizace Česko je mezi sedmi zeměmi, kterým se podařilo dosáhnout významného pokroku při vracení majetku zabaveného nacisty. Uvedla to Světová židovská organizace pro restituce. Více než polovina ze zkoumaných zemí naopak učinila jen malé nebo žádné zlepšení.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)