Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Pravoslavný metropolita v Česku a na Slovensku vyzval k půstu a modlitbám za Ukrajinu

Domácí zpravodajství

Pravoslavný metropolita v Česku a na Slovensku vyzval k půstu a modlitbám za Ukrajinu

ČTK / 2. 3. 2022 0:29

Pravoslavný metropolita českých zemí a Slovenska, prešovský arcibiskup Rastislav vyzval duchovní a věřící této církve v obou zemích ke zvláštnímu půstu a modlitbám za mír na Ukrajině. V prohlášení uveřejněném na webu Pražské pravoslavné eparchie je i pravoslavná církev, k níž se hlásí mnozí ukrajinští věřící, připravena pomáhat podle svých možností.

Domácí zpravodajství

Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů

ČTK / 2. 3. 2022 0:09

Mezináboženské prohlášení žádá duchovní v Rusku, aby apelovali na ukončení bojů Představitelé náboženských komunit působících v České republice vyzvali duchovní v Rusku, aby využili svého vlivu a zasadili se o okamžité zastavení války na Ukrajině. Zástupci českých křesťanských církví, židovské a muslimské obce se dnes sešli k modlitbě a apelu za zastavení války v kapli Trauttmannsdorfského paláce na Hradčanech, jednom ze sídel ministerstva zahraničí. Na setkání vystoupil také nejvyšší představitel ukrajinských řeckokatolíků Vasyl Slivocký.

Domácí zpravodajství

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině

Vlastní zpráva / 1. 3. 2022 0:39

Nekostel s Pastoral Brothers a jejich hosty bude o Ukrajině Pravidelné alternativní bohoslužby v Rock Café v Praze na Národní třídě reflektují  situaci na Ukrajině. Známé duo evangelických farářů, s velkou základnou sledujících i na sociálních sítích, Pastoral Brothers v úterý 1. března od 20:00 v divadle na Národní třídě okomentují aktuální válku na Ukrajině. Hudbou program doprovodí dvě umělkyně pocházející z Oděsy a Charkova. 

Ze světa

Moskevský patriarcha Kirill kázal proti „silám zla“, Bartoloměj vyzval k míru

ČTK, red. / 27. 2. 2022 16:00

Moskevský patriarcha Kirill kázal proti „silám zla“, Bartoloměj vyzval k míru Moskevský patriarcha Kirill, který stojí v čele ruské pravoslavné církve, dnes označil za „síly zla“ oponenty Moskevského patriarchátu na Ukrajině. „Bože nedej, aby současná politická situace na Ukrajině, v naší bratrské a blízké zemi, byla využita tak, že síly zla převáží,“ řekl Kirill. Podporu ukrajinské pravoslavné církvi a Ukrajincům pak vyjádřil konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, který rovněž vyzval k ukončení války.

Ze světa

Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval s papežem Františkem

Vlastní zpráva / 26. 2. 2022 20:26

Ukrajinský prezident Zelenskyj telefonoval s papežem Františkem Papež František dnes telefonicky hovořil s prezidentem Ukrajiny Volodymyrem Zelenskyjim. Nejvyšší představitel římskokatolické církve vyjádřil hlubokou lítost nad tragickými událostmi, které se v současné době odehrávají.

Článek měsíce

Polarizace v katolické církvi

David Peroutka / 16. 3. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 210)