Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická teologická fakulta je aktuálně bez proděkanů. Staronový děkan bude jmenován k 1. únoru

Domácí zpravodajství

Katolická teologická fakulta je aktuálně bez proděkanů. Staronový děkan bude jmenován k 1. únoru

Vlastní zpráva / 6. 1. 2022 23:04

20. října minulého roku obhájil funkci děkana Katolické teologické fakulty (KTF) Univerzity Karlovy profesor Vojtěch Novotný. Hned během listopadu se potom rozhodlo předčasně rezignovat všech 5 dosavadních proděkanů fakulty. Děkan Novotný chce jejich nástupce jmenovat až poté, co bude uveden do nového funkčního období. K tomu by mělo dojít na začátku února. V současné době tak bude KTF fungovat bez proděkanů.

Ze světa

Příští novoroční setkání komunity Taizé bude hostit německý Rostock

vaticannews / 5. 1. 2022 17:44

Příští novoroční setkání komunity Taizé bude hostit německý Rostock Večerní modlitbou vysílanou na platoformě Youtube se o silvestrovském večeru zakončilo čtyřdenní evropské setkání mládeže, které probíhalo převážně digitálně v Taizé a v Turíně. Minulý čtvrtek bylo rovněž oznámeno, že příští pouť důvěry na zemi ve stylu Taizé se uskuteční v Rostocku na přelomu příštího roku.

Domácí zpravodajství

Nejsem rasista, ale…? Evangelická církev bojuje proti předsudkům i studentskou literární soutěží

e-cirkev.cz, red. / 5. 1. 2022 17:14

Nejsem rasista, ale…? Evangelická církev bojuje proti předsudkům i studentskou literární soutěží Českobratrská církev evangelická vyhlásila první ročník studentské literární soutěže s lidskoprávní tematikou. Žáci a studenti od 12 do 20 let se mohou formou eseje chopit letošního tématu „Nejsem rasista, ale…“ Nad soutěží převzal záštitu předseda Senátu Parlamentu České republiky Miloš Vystrčil. 

Ze světa

Generální sekretář Světové rady církví se setkal s papežem Františkem

e-cirkev.cz, roz, red. / 5. 1. 2022 14:59

Generální sekretář Světové rady církví se setkal s papežem Františkem Na začátku prosince přijal papež František při soukromé audienci úřadujícího generálního sekretáře Světové rady církví (SRC), reverenda Ioana Saucu, uvádi server e-cirkev.cz. Zástupce Světové rady církví navštívil také kardinála Kurta Kocha, který zároveň stojí v čele Papežské rady pro jednotu křesťanů. 

Ze světa

Italská galerie Uffizi ve Florencii otevřela stálou expozici ruských ikon

ČTK / 5. 1. 2022 9:29

Italská galerie Uffizi ve Florencii otevřela stálou expozici ruských ikon Italská galerie Uffizi ve Florencii otevřela novou stálou expozici ruských ikon. Podle muzea je tato sbírka ruských náboženských obrazů nejstarší mimo území Ruska a Běloruska. Jádro sbírky tvoří obrazy, které do Florencie přivezl toskánský velkovévoda a pozdější římský císař František Štěpán Lotrinský, manžel české a uherské královny Marie Terezie.

Článek měsíce

Nepohodlné katoličky

Petra Švecová / 2. 1. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
57%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
14%
 
Ne
0%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
29%
 
(Počet hlasů celkem: 7)