Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Dnes je Popeleční středa, křesťanům začíná čtyřicetidenní půst

Domácí zpravodajství

Dnes je Popeleční středa, křesťanům začíná čtyřicetidenní půst

ČTK / 26. 2. 2020 2:39

Dnešní Popeleční středou začíná křesťanům čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. Období přípravy na největší křesťanské svátky přichází po masopustu. Lidé by měli v jídelníčku vynechat maso nebo se vzdát dočasně věcí, na které jsou zvyklí a které jim ulehčují život.

Ze světa

Zakladatel Archy Jean Vanier zneužil nejméně šest žen

Arche/KTO TV/Vatican News/Presence Info Canada / 22. 2. 2020 19:29

Zakladatel Archy Jean Vanier zneužil nejméně šest žen Výsledky několikaměsíčního vyšetřování vedeného britskou nezávislou společností GCPS hovoří o tom, že Jean Vanier zneužil svého postavení a mezi lety 1970 a 2005 udržoval sexuální „manipulativní“ vztah nejméně se šesti dospělými nehandicapovanými ženami.

Ze světa

Tomáš Halík převzal profesuru na univerzitě v USA

Vlastní zpráva / 20. 2. 2020 22:26

Tomáš Halík převzal profesuru na univerzitě v USA Americká jezuitská univerzita Boston College založila před několika lety na své teologické fakultě profesorské místo (tzv. Duffy Chair in Global Christianity), které je každý rok obsazeno jedním teologem z jednoho kontinentu. Letos tuto katedru převzal profesor Tomáš Halík z Karlovy univerzity v Praze.

Ze světa

V Turecku obvinili z terorismu kněze, který údajně jen rozdával chléb

La Croix / 20. 2. 2020 11:49

V Turecku obvinili z terorismu kněze, který údajně jen rozdával chléb Kněz Sefer Bileçen byl zadržen 9. ledna na jihovýchodě Turecka a obviněn „z terorismu“, protože podal chléb členovi Kurdské strany pracujících (PKK). Kněz syrsko-jakobitské církve byl obviněn již 16. ledna, ale turecké autority držely informaci v tajnosti až do 8. února.

Domácí zpravodajství

Želivský klášter připomene 70. výročí úmrtí faráře Josefa Toufara

ČTK, red. / 20. 2. 2020 11:26

Želivský klášter připomene 70. výročí úmrtí faráře Josefa Toufara Želivský klášter si v pátek a sobotu připomene 70. výročí úmrtí číhošťského faráře Josefa Toufara. Zemřel 25. února 1950 následkem surového zacházení příslušníků Státní bezpečnosti (StB) při vyšetřování takzvaného číhošťského zázraku. Klášter v pátek nabídne přednášky o obětech komunistické perzekuce, texty básníka Jana Zahradníčka, scénické čtení nebo dobové fotografie. V sobotu bude součástí vzpomínky eucharistie za oběti komunistické zvůle. 

Článek měsíce

Umí církev v ženách vidět i něco jiného než matky?

Petra Švecová / 20. 8. 2022

Kraje

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 113)