Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katoličtí biskupové pojedou do Vatikánu, čeká je i audience u papeže

Domácí zpravodajství

Katoličtí biskupové pojedou do Vatikánu, čeká je i audience u papeže

ČTK, red. / 6. 11. 2021 21:01

Čeští a moravští katoličtí biskupové pojedou společně 7. listopadu do Říma, ve čtvrtek 11. listopadu je čeká soukromá audience u papeže Františka. Zúčastní se také liturgie ve čtyřech papežských bazilikách a návštěvy vatikánských úřadů.

Domácí zpravodajství

Halík se ohradil proti Zemanovu tvrzení, že přál prezidentovi smrt

ČTK/red / 5. 11. 2021 21:01

Halík se ohradil proti Zemanovu tvrzení, že přál prezidentovi smrt Katolický kněz Tomáš Halík se ohradil proti dnešnímu výroku prezidenta Miloše Zemana, že přál prezidentovi smrt. Žalovat prezidenta ale kvůli výroku nechce. Zeman je už asi čtyři týdny v nemocnici. V dnešním telefonickém rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1 prezident prohlásil, že Halík o něm řekl, že by neměl žít.

Ze světa

Opozice v Řecku kritizuje vládu za vstřícnost k církvi v době nové vlny epidemie

ČTK / 4. 11. 2021 0:40

Opozice v Řecku kritizuje vládu za vstřícnost k církvi v době nové vlny epidemie Počet nových případů koronaviru se v Řecku drží druhým dnem nad 6000, což patří k nejvyšším údajům od začátku epidemie.  Nenaočkovaní lidé se budou muset od soboty prokazovat negativním testem při vstupu do míst, kde to doteď nebylo nutné.  V seznamu míst chybí kostely, což velmi kritizovala levicová opozice.

Domácí zpravodajství

Pravoslavná církev dostala výpověď z krypty na Olšanech

ČTK / 2. 11. 2021 21:39

Pravoslavná církev dostala výpověď z krypty na Olšanech Správa pražských hřbitovů vypověděla pravoslavné církvi smlouvu o užívání krypty na Olšanských hřbitovech v Praze. Podle správy církev kryptu, která je kulturní památkou, poškozovala a udělala si z ní sklad. Zástupci církve výpověď odmítli jako politické rozhodnutí. 

Domácí zpravodajství

Setkání liturgické iniciativy bude věnováno novému evangelickému zpěvníku a společné modlitbě

Vlastní zpráva / 31. 10. 2021 22:46

Setkání liturgické iniciativy bude věnováno novému evangelickému zpěvníku a společné modlitbě Nový evangelický zpěvník bude tématem setkání evangelické liturgické iniciativy ve Dvoře Králové. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 4. listopadu od 18h na faře Českobratrské církve evangelické, kdy bude po nešporní modlitbě i hlavní přednáška faráře a člena zpěvníkové komise Daniela Hellera. Svůj nový zpěvník evangelická církev vydá koncem tohoto roku po řadě let příprav.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)