Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Ovčáček pro Proglas: K prezidentovi bychom měli přistupovat jako k nemocnému Janu Pavlu II.

Domácí zpravodajství

Ovčáček pro Proglas: K prezidentovi bychom měli přistupovat jako k nemocnému Janu Pavlu II.

Radio Proglas /redakce / 12. 10. 2021 12:38

Prezident Miloš Zeman je ve stabilizovaném stavu, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze má špičkovou péči, docházejí za ním rodinní příslušníci i nejbližší spolupracovníci a sleduje monitoring tisku, řekl včera v relaci 13+ Radia Proglas mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček. Dodal, že délka hospitalizace je v kompetenci lékařů. Zmínil také to, že k Miloši Zemanovi by se mělo přistupovat podobně jako k nemocnému svatému Janu Pavlu II.

Ze světa

Kolín nad Rýnem povolí muezziny svolávající k modlitbám

ČTK / 12. 10. 2021 9:28

Kolín nad Rýnem povolí muezziny svolávající k modlitbám Kolín nad Rýnem jako první velké město v Německu mešitám povolí svolávání k modlitbě prostřednictvím muezzinů. Radnice sdělila, že to má být znamením respektu a toho, jak si město váží různorodosti. Svolávání k modlitbě se bude moci Kolínem rozléhat vždy v pátek kolem poledne.

Ze světa

Předsedkyně americké Sněmovny hovořila s papežem o potratech na pozadí bouřlivých debat v USA

ČTK / 12. 10. 2021 0:34

Předsedkyně americké Sněmovny hovořila s papežem o potratech na pozadí bouřlivých debat v USA Předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů a katolička Nancy Pelosiová se ve Vatikánu setkala s papežem Františkem, hovořili o potratech. Pelosiová nedávno čelila kritice části amerických biskupů za svou podporu práva na potrat. Federální vláda a stát Texas v posledních týdnech vedou spor o texaský zákon zakazující prakticky všechny potraty, spor zažil již několik zvratů a ve Spojených státech vyvolává mnoho emocí.

Ze světa

Socha Krista Spasitele se nad Riem de Janeiro tyčí již 90 let

ČTK / 11. 10. 2021 17:46

Socha Krista Spasitele se nad Riem de Janeiro tyčí již 90 let  Obří socha žehnajícího Krista Spasitele byla na hoře Corcovado v Riu de Janeiro odhalena 12. října 1931. K druhému největšímu brazilskému městu patří stejně neodmyslitelně jako slavná pláž Copacabana nebo každoroční festival samby. 

Archiv zpráv

Arcibiskup Graubner vyzval k modlitbám za prezidenta a pogratuloval vítězům voleb

cirkev.cz, red. / 11. 10. 2021 17:43

Arcibiskup Graubner vyzval k modlitbám za prezidenta a pogratuloval vítězům voleb Olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference Jan Graubner vyzval k modlitbě za prezidenta. „Vyzývám v první řadě k modlitbě za prezidenta republiky, v níž mu vyprošujme uzdravení a současně sílu plnit pro dobro celé společnosti zásadní úkoly hlavy státu v této důležité době,“ napsal dnes Graubner.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)