Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Cenu za nejlepší evropskou teologickou knihu získal Martin Kočí

Domácí zpravodajství

Cenu za nejlepší evropskou teologickou knihu získal Martin Kočí

Vlastní zpráva / 28. 8. 2021 21:02

Evropská společnost pro katolickou teologii (ESCT) včera udělila českému teologovi Martinu Kočímu Cenu za nejlepší evropskou teologickou knihu za roky 2019/20, a to za knihu Thinking Faith after Christianity.

Ze světa

Hlavní kaplanem na Harvardské univerzitě se stal ateistický humanista

Vlastní zpráva / 27. 8. 2021 18:16

Hlavní kaplanem na Harvardské univerzitě se stal ateistický humanista Kaplani na nejstarší americké univerzitě jednomyslně zvolili za svého nového hlavního kaplana ateistu a humanistu Grega Epsteina. Bude koordinovat činnost více než 40 univerzitních kaplanů, kteří v areálu vedou křesťanské, židovské, hinduistické, buddhistické a další náboženské komunity. Zvolení Epsteina odráží širší trend mezi mladou generací, která se stále častěji identifikuje jako duchovní, ale nábožensky nezařazená.

Domácí zpravodajství

Ústavní soud obdržel stížnost kardinála a právníka ve sporu s divadly v Brně

ČTK / 25. 8. 2021 9:39

Ústavní soud obdržel stížnost kardinála a právníka ve sporu s divadly v Brně Ústavní soud (ÚS) obdržel stížnost kardinála Duky a právníka Němce, kteří se domáhali omluvy od brněnských divadel.  Hry režiséra Olivera Frljiče v podání zahraničních souborů provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly i západní pohled na muslimský svět. Podle pravomocného rozsudku, potvrzeného i Nejvyšším soudem (NS), však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání. 

Ze světa

Vatikán potrestal bývalého polského arcibiskupa Gołębiewského za nedbalé prověření zneužívání

ČTK / 24. 8. 2021 22:33

Vatikán potrestal bývalého polského arcibiskupa Gołębiewského za nedbalé prověření zneužívání Svatý stolec potrestal někdejšího vratislavského arcibiskupa Mariana Gołębiewského za nedbalost v případě prověřování obvinění ze sexuálního zneužívání. Třiaosmdesátiletý polský duchovní se mimo jiné nesmí účastnit církevních ani světských ceremonií, naopak dostal příkaz k pokání a modlitbě, zveřejnila to dnes vratislavská arcidiecéze.

Ze světa

Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi

ČTK / 21. 8. 2021 12:52

Slovensko vyžaduje registraci na bohoslužbách s papežem. Do příhraničního Šaštína se chystají i Češi Zájemci o účast na veřejných akcích s papežem Františkem při jeho zářijové návštěvě Slovenska se musejí předem elektronicky registrovat. Věřící z Česka budou mít z ohlášených akcí s papežem nejblíže bohoslužbu v Šaštíně 15. září. Město je od hranic s Českem vzdáleno jen zhruba 15 kilometrů. 

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
50%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
42%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 48)