Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V kostele v Neratově začal fungovat dárcovský terminál České spořitelny

Domácí zpravodajství

V kostele v Neratově začal fungovat dárcovský terminál České spořitelny

ČTK, red. / 9. 8. 2021 23:17

Česká spořitelna  spustila v poutním kostele v Neratově první samoobslužný platební terminál pro veřejný a neziskový sektor v ČR. Takzvaný donátorský totem funguje pro bezhotovostní transakce. Osada Neratov je známá obnoveným barokním poutním kostelem s charakteristickou prosklenou střechou a komunitou pomáhající handicapovaným. V posledních letech se místo stalo oblíbeným cílem turistů a poutníků z celé republiky.

Ze světa

Ve Francii se stal obětí vraždy katolický kněz, pachatel se udal na policii

ČTK / 9. 8. 2021 23:09

Ve Francii se stal obětí vraždy katolický kněz, pachatel se udal na policii Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes dnes ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pachatel trestného činu, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv.  Pravděpodobný pachatel se léčil na psychiatrii.

Ze světa

Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon

ČTK / 4. 8. 2021 14:15

Papež po operaci obnovil audience, přeje si navštívit Libanon Papež František dnes obnovil středeční generální audience, přerušené kvůli červencové operaci. Během setkání s věřícími povzbudil obyvatele Libanonu, kteří si dnes připomínají první výročí ničivého výbuchu v bejrútském přístavu, uvedly zahraniční agentury. Řekl také, že si velmi přeje navštívit tuto zemi.

Domácí zpravodajství

Konference řeholí vyzývá Lipovskou a Nerušila, aby svoji kandidaturu nespojovali s křesťanstvím

Vlastní zpráva / 4. 8. 2021 13:38

Konference řeholí vyzývá Lipovskou a Nerušila, aby svoji kandidaturu nespojovali s křesťanstvím Předsednictvo konferencí mužských a ženských řeholí dnes vydalo společné prohlášení, v něm řeholníci vyjadřují znepokojení nad politickou angažovaností Hany Lipovské a Josefa Nerušila ve prospěch radikálních politických uskupení. Zároveň je vyzvali, aby své kandidatury nespojovali s křesťanstvím a římskokatolickou církví.

Domácí zpravodajství

Likvidace tzv. cikánského tábora v Osvětimi se připomíná jako Památný den romského holokaustu

Vlastní zpráva / 3. 8. 2021 11:20

Likvidace tzv. cikánského tábora v Osvětimi se připomíná jako Památný den romského holokaustu V noci z 2. na 3. srpna 1944 nacisté zlikvidovali tzv. cikánský rodinný tábor, součást koncentračního tábora Auschwitz–Birkenau. Více než tři tisíce Romů a Sintů z tábora bylo přes noc zabito. Na základě této události je připomínán 2. srpen jako Památný den romského holokaustu. Na znamení solidarity vyvěsila romskou vlajku mimo jiné i Židovská obec v Praze.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
49%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
43%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 47)