Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
V Rumunsku se při křtu utopilo dítě, lidé žádají úpravu liturgie

Ze světa

V Rumunsku se při křtu utopilo dítě, lidé žádají úpravu liturgie

ČTK / 6. 2. 2021 22:03

V Rumunsku se při pravoslavném křtu utopilo šestitýdenní dítě. Lidé na internetu volají po úpravě "brutálních" liturgických pravidel. Část církve však něco takového odmítá. Novorozeně zemřelo v pondělí v nemocnici. Následná pitva ukázala, že mělo v plicích vodu. Kněz, který křest prováděl, čelí obvinění ze zabití.

Domácí zpravodajství

Ministr Petříček jmenoval farářku Kopeckou, režiséra Stracha a reportéra Rubeše vyslanci dobré vůle

ČTK / 4. 2. 2021 10:33

Ministr Petříček jmenoval farářku Kopeckou, režiséra Stracha a reportéra Rubeše vyslanci dobré vůle Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD)  jmenoval v úterý tři vyslance dobré vůle, kteří mají bez nároku na honorář šířit dobré jméno České republiky v zahraničí. Stali se jimi farářka Církve československé husitské a psychoterapeutka Martina Viktorie Kopecká, reportér a dokumentarista Janek Rubeš a filmový režisér Jiří Strach.

Ze světa

Arabská křesťanka Karramová byla zvolena prezidentkou hnutí Fokoláre

Vlastní zpráva / 2. 2. 2021 1:03

Arabská křesťanka Karramová byla zvolena prezidentkou hnutí Fokoláre Margaret Karramová byla zvolena za novou prezidentku Hnuti fokoláre. Po smrti zakladatelky hnutí Chiary Lubichové a po Marii Voceové, která právě ukončila svoje dvě volební období, se stala jeho třetí prezidentkou. Margaret Karramové je 58 let a je arabská křesťanka. Volbu ocenil plzeňský biskup Tomáš Holub a označil ji za skvělý signál pro cesty mezináboženského dialogu.

Domácí zpravodajství

Soud potvrdil zastavení sporu dívky a školy o nošení hidžábu

ČTK / 2. 2. 2021 0:52

Soud potvrdil zastavení sporu dívky a školy o nošení hidžábu Rozhodnutí o zastavení sporu muslimské studentky a pražské střední zdravotnické školy ohledně nošení hidžábu je pravomocné. Minulý týden ho potvrdil pražský městský soud. Zamítl tak odvolání školy, která se zastavením řízení nesouhlasila. 

Ze světa

Brazilští biskupové podali stížnost ke Světové zdravotnické organizaci (WHO) na prezidenta Bolsonara

ČTK / 1. 2. 2021 9:16

Brazilští biskupové podali stížnost ke Světové zdravotnické organizaci (WHO) na prezidenta Bolsonara Brazilská biskupská konference podala stížnost k Úřadu vysoké komisařky OSN pro lidská práva i ke Světové zdravotnické organizaci (WHO) na brazilského prezidenta Jaira Bolsonara kvůli jeho lehkovážnému přístupu k pandemii covidu-19. V Brazílii, která patří k nejhůře postiženým státům v této pandemii, se také v neděli opět konala řada demonstrací proti prezidentovi.

Článek měsíce

Nonaginta pouhá finta aneb poděkování devadesátiletému mladíkovi Karlu Skalickému

Tomáš Petráček / 20. 5. 2024

Kraje

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
0%
 
Ne
49%
 
V mé církvi již ženy slouží
3%
 
(Počet hlasů celkem: 37)