Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Nový olomoucký arcibiskup chce být nablízku kněžím a lidem

Domácí zpravodajství

Nový olomoucký arcibiskup chce být nablízku kněžím a lidem

ČTK / 13. 4. 2024 16:00

Lidé nemají Boha pouze pro chvíle nemoci a těžkých životních zkoušek, ale i pro běžný život. Novinářům to dnes řekl nový olomoucký arcibiskup Josef Nuzík, kterého v katedrále svatého Václava v Olomouci apoštolský nuncius v ČR Jude Thaddeus Okolo před zraky tří tisícovek věřících uvedl do úřadu. 

Ze světa

Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí

ČTK / 13. 4. 2024 15:57

Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí Katolická církev v Portugalsku se chystá odškodnit oběti sexuálního násilí, které bylo spácháno v jejím prostředí. Portugalští biskupové schválili vznik speciálního fondu, ze kterého se bude odškodnění vyplácet, informovaly zahraniční agentury. Částku stanoví speciální komise. Podle loňské zprávy nezávislé komise bylo v Portugalsku v prostředí katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužito nejméně 4800 nezletilých.

Ze světa

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie

ČTK / 13. 4. 2024 15:57

Papež František vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie Papež František v září vyrazí na nejdelší cestu svého pontifikátu do Asie, kde navštíví Indonésii, Papuu Novou Guineu, Východní Timor a Singapur. Oznámil to vatikánský mluvčí Matteo Bruni. 

Ze světa

V Izraeli stále žije přes sto tisíc přeživších holokaustu. Německo jim navýší pomoc

ČTK / 12. 4. 2024 13:16

V Izraeli stále žije přes sto tisíc přeživších holokaustu. Německo jim navýší pomoc Německo poskytuje přeživším holokaustu přes miliardu dolarů a pomoc ještě navýši. Řadu z nich, kterých v Izraeli zůstává asi 120.000, zasáhly teroristické útoky palestinského hnutí Hamás loni v říjnu. Někteří utrpěli zranění, jiní se ukrývali a museli opustit své domovy. Platba je ze strany Německa vyjádřením solidarity.

Ze světa

Konference evropských církví má nového generálního sekretáře

Getsemany.cz / 11. 4. 2024 0:28

Konference evropských církví má nového generálního sekretáře Řídící výbor Konference evropských církví (CEC) na svém zasedání v Hannoveru 14. března oznámil jmenování nového generálního sekretáře. Stal se jím Frank Dieter Fischbach z Evangelické církve v Německu (EKD), který se funkce ujme v létě. Nahradí předchozího generálního sekretáře, dánského luterána Jørgena Skova Sørensena.

Článek měsíce

Česko a Německo: dva synodální procesy

Michal Kaplánek / 7. 4. 2024

Kraje

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)