Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Katolická církev v Německu nebude brát zřetel na původ, pohlaví či sexuální identitu zaměstnanců

Ze světa

Katolická církev v Německu nebude brát zřetel na původ, pohlaví či sexuální identitu zaměstnanců

Vlastní zpráva / 24. 11. 2022 12:13

Svaz diecézí Německa se 22. listopadu podle portálu katholisch.de dohodl na změnách v církevním pracovním právu. Nové Zásady sice neuspokojují zástupce všech organizací sdružujících osoby LGBT+, znamenají však významný posun ve formulaci, která už nepřipouští diskriminaci z důvodu “sexuální orientace a životní formy”, což znamená, že církevní zaměstnavatelé se zavazují respektovat soukromí svých zaměstnanců.

Ze světa

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že v kyjevském klášteře našla podezřelé Rusy

ČTK / 24. 11. 2022 0:09

Ukrajinská tajná služba tvrdí, že v kyjevském klášteře našla podezřelé Rusy Agenti ukrajinské tajné služby SBU narazili při úterní prohlídce ve slavném kyjevském klášteře Kyjevskopečerská lávra na podezřelé občany Ruska, ruskou propagandistickou literaturu a obnosy peněz v různých měnách.

Domácí zpravodajství

Ekumenická rada církví vyzývá k pomoci Ukrajině před blížící se zimou

ERC, red. / 23. 11. 2022 9:56

Ekumenická rada církví vyzývá k pomoci Ukrajině před blížící se zimou Valné shromáždění Ekumenické rady církví v ČR se na svém jednání v úterý 22. 11. usneslo na prohlášení, ve kterém mimojiné odsuzuje ruskou agresi a vyjadřuje svou blízkost lidu Ukrajiny. Rada zdůraznila potřeby ukrajinských uprchlíků, kteří k nám přišli a přicházejí. Zejména v zimním období je možné, že v důsledku ruských zločinných útoků proti civilní infrastruktuře budeme svědky další vlny příchozích. Církve proto chtějí být připraveny pomáhat.

Ze světa

Papež odvolal vedení celosvětové katolické charity, řízením pověřil správce

ČTK / 23. 11. 2022 9:42

Papež odvolal vedení celosvětové katolické charity, řízením pověřil správce Papež František v úterý odvolal celé vedení římskokatolické charitativní organizace Caritas Internationalis a jejím řízením dočasně pověřil správce. Důvodem jsou nedostatky ve vedení organizace, v žádném případě ale nejde o špatnou správu financí ani nevhodné sexuální chování, uvedl Vatikán.

Domácí zpravodajství

Červená středa připomene lidi pronásledované pro jejich víru

ČTK / 23. 11. 2022 9:36

Červená středa připomene lidi pronásledované pro jejich víru Česká republika se dnes připojí k iniciativě Červená středa, která připomíná lidi pronásledované pro jejich víru. Symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. Kromě červeně nasvícených sakrálních i světských budov se uskuteční mezinárodní konference, společná křesťansko-židovská modlitba či koncert.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 825)