Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Papež František uspořádal oběd pro 1300 chudých a lidí bez domova

Ze světa

Papež František uspořádal oběd pro 1300 chudých a lidí bez domova

ČTK / 14. 11. 2022 13:22

Papež František v neděli uspořádal oběd po chudé a pro lidi bez domova, zúčastnilo se ho 1300 lidí. V neděli si katolická církev připomínala Světových den chudých. František obří skupinu hostil přímo ve Vatikánu v audienčním sále. Obsluhovali je dobrovolní číšníci a číšnice. Papežovy hosty dovezly nejrůznější charitativní organizace, které jim denně pomáhají.

Domácí zpravodajství

Hledání nového metropolity moravského potrvá možná rok i déle. Administrátora zvolil sbor poradců

ČTK, red. / 14. 11. 2022 13:14

Hledání nového metropolity moravského potrvá možná rok i déle. Administrátora zvolil sbor poradců Minimálně několik měsíců až zhruba rok potrvá ještě výběr kandidáta na místo olomouckého arcibiskupa. Uvolnilo se po odchodu Jana Graubnera, jenž byl jmenován primasem českým. Adepta na tuto funkci hledá mezi osobnostmi apoštolský nuncius v ČR se svými spolupracovníky, výsledky konzultací předávají do Vatikánu. 

Domácí zpravodajství

Dnes se koná pohřeb evangelické teoložky Evy Melmukové Šašecí. 29 let nemohla působit jako farářka

Vlastní zpráva / 12. 11. 2022 11:15

Dnes se koná pohřeb evangelické teoložky Evy Melmukové Šašecí. 29 let nemohla působit jako farářka Poslední rozloučení s evangelickou farářkou a teoložkou Evou Melmukovou Šašecí  proběhne dnes 12. listopadu v 15 hodin v dolním evangelickém kostele ve Velké Lhotě u Dačic. Eva Melmuková Šašecí zemřela 5. listopadu ve věku devadesáti let. 

Domácí zpravodajství

V Česku vyšel první překlad biblického Nového zákona do romštiny

ČTK, red. / 11. 11. 2022 23:59

V Česku vyšel první překlad biblického Nového zákona do romštiny První překlad biblického Nového zákona do romštiny budou moci používat čeští Romové. Na překladu se pracovalo přes deset let, má podobu košického nářečí severocentrální romštiny, jemuž rozumí většina mluvčích romštiny v Česku i na Slovensku. Kromě duchovního posílení může překlad podle odborníků sloužit i oživení romštiny, které v českém prostředí hrozí zánik.

Domácí zpravodajství

České církve dosud věnovaly stovky milionů korun na pomoc Ukrajině

ERC, red. / 11. 11. 2022 14:04

České církve dosud věnovaly stovky milionů korun na pomoc Ukrajině Společné ohlédnutí za dosavadní církevní pomocí ukrajinským uprchlíkům uspořádala Ekumenická rada církví (ERC) v úterý 8. listopadu v Praze. Cílem setkání byla reflexe uplynulých devíti měsíců intenzivní pomoci, vzájemná inspirace a také sdílení plánů pro nadcházející období.

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Filmana
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 975)