Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky smlouvu s Čínou

Ze světa

Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky smlouvu s Čínou

ČTK / 23. 10. 2022 12:07

Vatikán ohlásil, že prodloužil o další dva roky dočasnou smlouvu s Čínou o jmenování biskupů. Vatikán smlouvu uzavřel v roce 2018 a už jednou ji prodloužil v roce 2020. Dohoda má ale kritiky uvnitř katolické církve, podle kterých nezmírnila perzekuci čínských katolíků ze strany úřadů. Jeden z nejviditelnějších kritiků, kardinál Joseph Zen, čelí v Hongkongu soudu kvůli údajnému financování prodemokratických protestů.

Ze světa

Na stěnách ruské mučírny na severu Ukrajiny byly nalezeny ikony a modlitby naškrábané na zeď

Vlastní zpráva / 22. 10. 2022 12:37

Na stěnách ruské mučírny na severu Ukrajiny byly nalezeny ikony a modlitby naškrábané na zeď Ve Vovčansku v Charkovské oblasti, osvobozeném od okupantů, byly na stěně mučírny nalezeny ikony poškrábané zajatými Ukrajinci, uvádí deník Ukrajinská pravda ve svém internetovém vydání. Na obrázku nad ikonami jsou pak viditelně naškrábané věty z modlitby „Otče náš“.

Domácí zpravodajství

Charita udělila ceny za rok 2022. Oceněn byl i arcibiskup Graubner

ČTK / 21. 10. 2022 23:38

Charita udělila ceny za rok 2022. Oceněn byl i arcibiskup Graubner V katedrále sv. Víta na Pražském hradě se dnes večer udílely Ceny Charity ČR za rok 2022. Obdrželo je devět osobností především z řad dobrovolníků. Předávání cen následovalo po liturgii, které předsedal pražský arcibiskup Jan Graubner. Sám pak také jednu z cen obdržel za olomouckou arcidiecézi, kterou léta vedl.

Domácí zpravodajství

V Emauzích proběhla konference o profesním prostředí kaplanské služby

Vlastní zpráva / 21. 10. 2022 22:20

V Emauzích proběhla konference o profesním prostředí kaplanské služby Pod záštitou České křesťanské akademie a ve spolupráci s Českou biskupskou konferencí, Ekumenickou radou církví, Asociací nemocničních kaplanů, Katolickou asociací nemocničních kaplanů, Vězeňskou duchovní službou, Duchovní službou AČR, Fórem kaplanských služeb a Duchovní službou Policie České republiky se 13. října vytvořilo v refektáři Emauzského opatství v Praze velmi různorodé společenství v rámci konference o kaplanské službě.

Domácí zpravodajství

Evangelická liturgická inciativa oslaví 20.výročí založení ekumenicky pojatým setkáním v Pardubicích

Vlastní zpráva / 21. 10. 2022 10:56

Evangelická liturgická inciativa oslaví 20.výročí založení ekumenicky pojatým setkáním v Pardubicích U příležitosti 20. výročí evangelické liturgické iniciativy Coena se na faře a v kostele Českobratrské církve evangelické v Pardubicích uskuteční liturgický seminář s řadou pozvaných hostů z evangelické církve i ekumeny. Setkání se koná od čtvrtečního večera 24. listopadu do soboty 26. 11. 

Článek měsíce

Mnoho povyku něco vypovědělo: české církve a spor o manželství pro všechny

Tomáš Petráček / 3. 8. 2023

Kraje

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 975)