Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

HN: Muslimové protestují proti filmu v České televizi

Archiv zpráv / juml / ČTK / 24. února 2006 1:00
Praha - Dokumentární snímek o životě muslimů, který na podzim odvysílala Česká televize, vyvolal nelibost arabských zemí. Radě arabských velvyslanců se nelíbí, že autor dokumentu "Já, muslim" Jiří Ovečka točil zčásti skrytou kamerou a výpovědi muslimů prokládal záběry teroristických útoků v New Yorku, Madridu a Londýně.

Stížnost velvyslanců doputovala v lednu k Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, jež může televizi udělit i desetimilionovou pokutu. Píšou to dnešní Hospodářské noviny.

V pořadu natočeném hlavně v pražské mešitě například jeden z muslimů hovoří o tom, že terorismus je hrdinství. Podle Rady arabských velvyslanců je snímek úmyslným pokusem o zkreslení pravdy, poškození pověsti muslimů a pokusem spojovat teroristické zločiny s islámem.

Zástupci velvyslanectví několika států se proti pořadu ozvali hned, událost ale zůstala nepovšimnuta. Česká televize i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž podle HN zaujaly opatrný postoj. Nechtěly - a dosud ani nechtějí - stížnost ambasadorů vířit, píše list.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zatím o stížnosti nerozhodla. Předseda rady Petr Pospíchal nechtěl o podrobnostech hovořit. "Ten dopis přišel, to je pravda. Ale dokud nebude správní řízení skončené, není to úplně veřejná věc," řekl.

HN připomínají, že nedlouho poté, co tento případ rada začala posuzovat, propukly v islámském světě masové násilné protesty proti karikaturám proroka Mohameda.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
25%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
50%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
16%
 
(Počet hlasů celkem: 89)