Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Salesiání působí v Čechách již 80 let

Archiv zpráv / ath / Vlastní zpráva / 24. září 2007 2:00
Fryšták - V pátek 28. září 2007 se ve Fryštáku konají oslavy výročí 80 let příchodu salesiánů do České republiky. Děkovnou mši svatou v kostele sv. Mikuláše vude slavit salesián biskup Karel Herbst. Koncelebrovat bude provinciál salesiánů P. František Blaha a P. Václav Klement, informuje APHA.

Po bohoslužbě bude odhalena pamětní busta P. Ignáce Stuchlého SDB na boční straně kostela a udělení čestného občanství in memoriam. Odpoledne bude zahájena výstava ze sbírky nejstaršího žijícího oratoriána Vojtěcha Zezulky a putovní výstavy o biskupovi Štěpánu Trochtovi.

První salesiáni pod vedením P. Ignáce Stuchlého přišli 27. září 1927 do Fryštáku u Holešova, aby navázali na myšlenku sv. Jana Boska, a začali realizovat první české salesiánské dílo.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)