Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Donace.cz

Štědrý den v Pardubickém kraji: koncerty, muzeum a galerie

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 22. prosince 2012 1:00

Pardubice - I na Štědrý den mohou lidé v Pardubickém kraji navštívit některou z kulturních akcí. Mohou si vybrat mezi koncerty, prohlídkou muzea či galerie nebo filmovým představením. V mnoha kostelích se také uskuteční odpolední a večerní sváteční bohoslužby.

Východočeské divadlo v Pardubicích pořádá na Štědrý večer tradiční půlnoční setkání se zpěvem, při kterém bude slavnostně představen Duchovní zvon bohyně Thálie. Vznikl z veřejné sbírky zahájené v roce 2009 a bude viset ve zvonici kostela svatého Bartoloměje.

Lidé mohou v Pardubicích také zamířit na zámek, kde bude od 21:00 do 24:00 připravena Štědrovečerní muzejní noc. Vstup do expozic a výstav muzea bude zdarma, výjimečně bude otevřena vyhlídka na zámecké věži. Bezplatný je také vstup na výstavy Východočeské galerie na zámku. V Pardubicích na Pernštýnském náměstí vystoupí v 23:00 Pardubický dětský sbor s Českou mší vánoční Jana Jakuba Ryby. V klubu Ponorka čeká návštěvníky undergroundový večírek.

V Heřmanově Městci na Chrudimsku bude kino Mír na Štědrý den promítat pro děti film Sammyho dobrodružství 2. V 16:00 se z místního kostela svatého Bartoloměje rozezní Štědrovečerní troubení koled. Na několika místech se bude také během Štědrého dne rozdávat Betlémské světlo, například ve Svitavách na náměstí Míru nebo v kostele Povýšení svatého Kříže v Litomyšli.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 810)