Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Irský kardinál vyzval při půlnoční bohoslužbě k boji proti legalizaci potratů v zemi

Archiv zpráv / MiH / ČTK / 25. prosince 2012 1:00

Dublin - Nejvyšší zástupce římskokatolické církve v Irsku, kardinál Sean Brady vyzval v noci na dnešek při tradiční půlnoční bohoslužbě věřící, aby se postavili proti záměru vlády částečně zlegalizovat v zemi interrupce. Kabinet tak chce mimo jiné vyjít vstříc Evropskému soudu pro lidská práva, který jejich zákaz v této zemi kritizoval. Irská vláda oznámila před týdnem, že chce předložit zákon, který umožní potrat při ohrožení života matky. Převážně katolické Irsko je spolu s Maltou jedinou zemí EU, kde je umělé přerušení těhotenství ilegální. Je také ožehavým politickým tématem.

"Doufám, že každý, kdo věří, že právo na život je zásadní, nechá svůj hlas slyšet rozumným, ale zároveň jasným způsobem. Žádná vláda nemá právo odebrat toto právo nevinnému," řekl Brady. V Irsku fakticky platí zákaz potratů přesto, že nejvyšší soud v roce 1992 rozhodl, že potrat je legální v případě skutečného a velkého ohrožení života matky. I tak je to natolik právně nejednoznačné, že lékaři si stále nejsou zcela jistí, za jakých okolností mohou potrat provést.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 365)