Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Nigérii postříleli ozbrojení útočníci šest lidí v kostele

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 26. prosince 2012 1:00

Abuja - Neznámí ozbrojenci zabili v úterý večer šest lidí v křesťanském kostele, který přepadli na severovýchodě Nigérie poblíž města Potiskum. Informoval o tom dnes místní tisk.

Kdo tento zločin spáchal, není zatím jasné, ale policie se při vyšetřování zaměřila na islamistickou sektu Boko Haram, která se v minulosti přihlásila k více útokům, především bombovým, na kostely. Ve zprávách deníků se uvádí, že ozbrojení muži vtrhli do kostela kolem půlnoci místního času a zahájili palbu do shromážděného zástupu věřících a také na kněze, který u oltáře sloužil mši. Potom zapálili kostel a okolní domy.

Sekta Boko Haram, která chce v Nigérii zavést islámské právo šaría, v uplynulém roce provedla řadu útoků na křesťanské objekty, a to zejména na převážně muslimském severu země.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)