Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Italský farář se omluvil za tvrzení, že ženy násilníky provokují

Archiv zpráv / vlu / ČTK / 28. prosince 2012 1:00

Řím - Italský farář byl dnes nucen se omluvit za svoje tvrzení šířené o Vánocích, že ženské oběti násilných činů v zemi jsou možná za ně odpovědné svou vyzývavostí. Don Piero Corsi se rozhodl také dočasně opustit svou farnost, aby si odjel "odpočinout".

Corsi z vesničky San Terenzo na severu Itálie vyvolal o Vánocích bouři nevole, když na dveře svého kostela umístil text, ve kterém uvedl, že ženy, které provokují svým vyzývavým oblečením a vzdalují se tak mravnímu životu a rodině, vybičovávají instinkty potenciálních násilníků. "Měly by si poctivě sáhnout do svědomí: možná to vyhledávají," tvrdil.

Jeho výroky vyvolaly rozruch i v římskokatolické církvi. Jeho nadřízený, biskup Luigi Ernesto Palletti, Corsiho zkritizoval za necitlivé chování, které je prý v rozporu s všeobecným názorem v církvi. Zároveň mu poručil, aby list okamžitě odstranil. Corsi ihned uposlechl.

Poté musel vyvracet tvrzení médií, že jim poslal e-mail, v němž se údajně po bezesné noci rozhodl vzdát se své farnosti. Naopak zdůraznil, že se řídí biskupovým doporučením, aby si udělal dovolenou a věnoval se rozjímání.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
29%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
48%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 163)