Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Syrský arcibiskup Hindo se obrátil na OSN s naléhavou žádostí o humanitární dávky

Archiv zpráv / MiH / RaVat / 3. ledna 2013 1:00

Sýrie - Arcibiskup syrsko-katolické arcieparchie Hassaké-Nisibi, která leží na turecko-syrských hranicích, se obrátil se dvěma naléhavými výzvami na Organizaci spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) a na iráckého premiéra Nuri al-Malikiho. Mons. Jacques Behnan Hindo ve svých apelech, zprostředkovaných agenturou Fides, opětovně upozorňuje na tíživou humanitární situaci dvou milionů obyvatel a uprchlíků v oblasti Džazíra na severu země.

"Situace se zhoršuje tak rychle, že brzy dosáhne katastrofických rozměrů, tvrdí syrský arcibiskup a detailně popisuje podmínky, v jakých místní lidé bojují o své přežití. Jakákoliv hospodářská činnost je ochromena, zásobovací cesty více než měsíc přerušeny. Dochází palivo a s ním i možnost vytápět a zahájit sezónní zemědělské práce, konkrétně osévání. Obilní sila," informuje arcibiskup Hindo, "byla vyrabována."

"Obilí, jehož kvalitou se Džazíra, tedy historická Mezopotámie, proslavila, koupili turečtí překupníci. Pod dohledem tureckých celníků je odvezli do Turecka a tam prodali za minimální ceny," dodává syrsko-katolický arcibiskup a pokračuje: "Jedinou nepřerušenou přístupovou cestou zůstává mezinárodní komunikace vedoucí do Iráku. Právě předsedu vlády této sousední země Mons. Hindo prosí o humanitární dávky. Trpíme stejně tak jako váš národ za hospodářského embarga. Státy nadřazují své zájmy zájmům lidí a také právům, které přísluší Bohu-Stvořiteli ve vztahu ke svému stvoření," uzavírá svou výzvu syrsko-katolický arcibiskup.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 341)