Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Němečtí biskupové přerušili spolupráci s vyšetřovatelem údajných pedofilních kauz

Ze světa / juml / čtk / 9. ledna 2013 13:31

Berlín - Německá biskupská konference (DBK) ukončila spolupráci s kriminalistou vyšetřujícím zneužívání nezletilých v katolické církvi. Zdůvodnila to podlomením vzájemné důvěry. Ředitel dolnosaského kriminologického institutu Christian Pfeiffer televizi ZDF řekl, že někteří lidé v církvi chtěli před zveřejněním kontrolovat výsledky jeho práce, což označil za nepřijatelné.

"Důvěra mezi ředitelem institutu a německými biskupy byla podlomena," řekl zmocněnec biskupské konference pro otázky zneužívání Stephan Ackermann. Důvěra je přitom "pro tak obsáhlý a citlivý projekt nezbytná", dodal. DBK oznámila, že dnes s vyšetřovatelem předčasně ukončila smlouvu a potvrdila, že si pro tuto práci najde jiného partnera.

Pfeiffera církev v roce 2011 pověřila analýzou údajů o sexuálním zneužívání duchovními od roku 1945.

Německá biskupská konference v prosinci oznámila, že nejméně 66 duchovních bylo obviněno ze stovek případů sexuálního zneužívání jenom v letech 2000 až 2010.

Teprve v roce 2010 přitom začaly hromadně vyplouvat na povrch ještě častější případy z 50. až 80. let minulého století.

V Německu, které je rodnou zemí nynějšího papeže Benedikta XVI., otřásly sexuální pedofilní skandály katolickou církví mimořádnou silou.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 225)