Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Polském institutu bude Duka a další osobnosti debatovat o církvi a státu po komunismu

Domácí zpravodajství / juml / APHA / 10. ledna 2013 10:28

Praha - Polský institut v Praze pořádá 16. ledna 2013 od 18.00 hodin diskusní večer na téma "Církev a stát po komunismu". Hosty večera budou v budově Polského institutu na Malém náměstí 1 (vchod z Karlovy 27) kromě jiných kardinál Dominik Duka OP a lublinský arcibiskup Stanislaw Budzik.

Jaká by měla být role a postavení církve v demokratické společnosti? Jak překonat dědictví komunismu, který náboženské instituce zbavil autonomie a finanční nezávislosti? Může být srovnání s Polskem pro současnou českou debatu přínosné?

Kromě pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duka OP a lublinského arcibiskupa a bývalého tajemníka polského episkopátu Stanisława Budzika, budou debatovat také publicista Alexander Tomský a ředitel polské Katolické informační agentury Marcin Przeciszewski. Debatu bude moderovat Tomáš Dostatni OP, který představí polské vydání knihy rozhovorů s kardinálem Dukou, jíž je (společně s J. Šubrtem) autorem. Více na www.polskyinstitut.cz.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
22%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
24%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 225)