Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež prý obdržel téměř stejný počet kladných a záporných tweetů

Ze světa / vlu / ČTK / 29. ledna 2013 18:02
Papež prý obdržel téměř stejný počet kladných a záporných tweetů

ilustrační foto: logo Twitteru
Autor: Twitter.com

Vatikán - Papež Benedikt XVI. obdržel téměř stejný počet kladných a negativních reakcí na své tweety s duchovním poselstvím. Uvedl to tento týden podle agentury AFP italský jezuitský list Popoli. Papež otevřel svůj účet na Twitteru loni 12. prosince.

Z 270.456 odpovědí papeži jich list označil 26.426 za kladné, 22.542 za záporné a ostatní za neutrální. Kladné vyjadřovaly hlavně obdiv papežovým myšlenkám a obsahovaly slova díků, zbožná přání a modlitby. Negativní tweety se podle listu týkaly především kritiky pedofilie a také moci a bohatství církve, obsahovaly i urážlivá slova na adresu papeže.

Hodnocení tweetů zaslaných Benediktu XVI. přišlo krátce poté, co uvnitř církve zazněla kritika toho, že papež Twitter vůbec používá. "Už dost toho opájení se sociálními sítěmi, jak vně tak uvnitř církve. Dovolte mi říci, že nevím, proč má mít 85letý papež, teolog a myslitel, co do činění s Twitterem," řekl minulý týden Dino Boffo, ředitel katolické televizní stanice TV2000.

Vatikán se proti kritice ohradil opakováním papežova argumentu, že pro katolickou církev je důležité být na Twitteru, aby mohl lépe vést dialog s lidmi. Twitter je komunikační síť, která umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky (tweety) zaslané jinými uživateli. To jsou textové příspěvky dlouhé maximálně 140 znaků, které se zobrazují na uživatelově profilové stránce a na stránkách jeho odběratelů. 

Vatikán se v poslední době čím dál víc snaží udržovat kontakt s věřícími prostřednictvím internetu. Hodně využívá YouTube, ale třeba Facebook zatím nechává stranou. 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
53%
 
Spíše ano
21%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 72)