Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tříkrálová sbírka sečtena: rekordních 77 milionů

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 31. ledna 2013 16:41
Tříkrálová sbírka sečtena: rekordních 77 milionů

Tříkrálová sbírka - sčítání
Autor: praha.charita.cz

Praha - Letošní Tříkrálová sbírka vynesla skoro 76,9 milionu korun, jedná se o rekordní částku v její dosud třináctileté historii. V porovnání s loňskem lidé dali o 1,6 milionu korun víc. Získané prostředky podpoří desítky charitativních projektů v České republice, desetina výnosu pomůže v zahraničí, sdělila dnes ČTK Charita ČR, která sbírku organizuje.

"Výsledek letošní Tříkrálové sbírky nás opět překvapil a předčil naše očekávání. Jménem Tříkrálové sbírky bych chtěl vyjádřit vděčnost nejen dárcům, ale také téměř 55.000 dobrovolníků, kteří se na sbírce podílejí," uvedl ředitel Charity ČR Oldřich Haičman.

Lidé přispívali koledníkům ve městech i obcích po celém Česku a posílali také dárcovské SMS zprávy. Charita ČR uvedla, že Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v Česku.

Prostředky z letošního ročníku budou použity například na nákup elektrických polohovacích postelí, vozíků a zdravotnického materiálu pro charitu ve Znojmě či na provoz sociálně terapeutických dílen pro osoby s mentálním postižením v charitě v Poličce. Dále je v plánu třeba pomoc občanské poradně Rumburk a kontaktnímu pracovišti Šluknov pro sociálně slabé.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 752)