Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Zemřel nejstarší čínský biskup, vězeň maoismu

Ze světa / MiH / Proglas / 5. února 2013 15:50

Čína - Ve věku sto let odešel na věčnost nejstarší čínský katolický biskup John Baptiste Liu Jingshan. Oznámila to agentura Ucanews s odvoláním na diecézi v Yinchuanu na severu země.

Biskup Liu, dlouholetý vězeň maoistického komunismu, patřil k církevním představitelům uznávaných čínskými úřady i Svatým stolcem. Rekviem za zesnulého sloužil 95letý bývalý biskup skryté církve Josef Ma Zhongmu, sdělila místní církev s tím, že pohřeb se koná v pátek. Podle dostupných údajů žije na území diecéze, které odpovídá trojnásobku rozlohy České republiky, asi 15 tisíc katolíků a působí tam dvanáct kněží a dvacet řeholních sester. Neoficiální církevní statistika v současnosti eviduje čtyři stoleté a starší biskupy, doyenem je Francouz Géry Leuliet narozený v roce 1910.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 163)