Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Významná výročí v evangelické církvi přibližuje nový webový portál

Domácí zpravodajství / MiH / Proglas / 7. února 2013 10:08

Praha - Českobratrská církev evangelická zahájila provoz nového webového portálu s názvem Naše reformace. Sloužit bude jako průvodce šestiletým obdobím, kdy si budou členové této církve připomínat různá historická výročí, která se úzce dotýkají jejího života i širšího křesťanského společenství v Česku.

Šestileté období připomínek různých výročí členové Českobratrské církve evangelické zahajují letos například oslavou čtyř set let od vydání Bible kralické nebo 1150 let od příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Projekt se uzavře v roce 2018, kdy si věřící připomenou sté výročí vzniku Českobratrské církve evangelické.

„Všechna výročí, která si hodláme připomínat jsou tak významná pro českou společnost a její kulturu, že považujeme za dobré jednak připomenou je jako taková, jejich historické souvislosti a zároveň chceme také společnosti připomenou, co z těch událostí a odkazů oněch osobností se nás týká a co nás může obohatit,“ uvedl synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml a připojil přesvědčení, že povědomí o historii národa a společnosti se snižuje. „Chceme být tím článkem společnosti, který připomene také významné události, které spíše zůstávají stranou,“ uzavřel Joel Ruml.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)