Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže

Ze světa / vlu / ČTK / 4. března 2013 18:00
Vatikánští krejčí vystavili roucha pro budoucího papeže

Osiřelý papežský oblek je již vystaven ve výloze Gammarelli. Stejně tak jeho slušivé botičky
Autor: Wikipedia.org / Anthony M. / Creative Commons

Řím - Římská krejčovská firma Gammarelli, která už téměř dvě století šije pro Vatikán, dnes ve výloze svého obchodu vystavila roucha připravená pro budoucího papeže. V ulici Via Santa Chiara poblíž Pantheonu jsou k vidění tři sady oblečení ve třech velikostech: jednu z nich si těsně po svém zvolení obleče nová hlava katolické církve, aby v něm poprvé vystoupila před veřejnost.

K dlouhému bílému papežskému rouchu z prvotřídní vlny patří čepička, šerpa a kožešinou lemovaná červená pelerína zvaná mozeta. Tu bude papež potřebovat zejména pokud bude panovat chladné počasí. Všechny součásti oblečení krejčí ušili předem ve třech velikostech a připravili tak, aby se daly rychle upravit. Velikost S je určená pro postavy vysoké kolem 165 centimetrů, M je určeno pro výšku 170 centimetrů a L pro výšku 180 centimetrů.

Pro papeže jsou připravené i boty, ty ale musejí sedět, proto budou k dispozici ve všech velikostech, jež připadají v úvahu.

Krejčovství Gammarelli bylo založeno během pontifikátu Pia VI., který církev vedl v letech 1775 až 1799. "Naše firma posloužila stovkám biskupů a kardinálů, stejně jako papežům Piu IX., Janu XXIII., Pavlu VI., Janu Pavlu II. a Benediktu XVI.," shrnuje současné šéf krejčovství Lorenzo Gammarelli.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 349)