Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Do Vatikánu se k volbě papeže sjíždějí poslední kardinálové

Ze světa / juml / ČTK / 5. března 2013 10:43
Do Vatikánu se k volbě papeže sjíždějí poslední kardinálové

ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Sergey Gabdurakhmanov / Creative Commons

Vatikán - Ve Vatikánu dnes pokračují generální kongregace kardinálů, kteří v době neobsazeného papežského stolce řídí římskokatolickou církev a kteří stanoví termín zahájení volby nového nejvyššího pontifika. Na 13:00 SEČ je ohlášena tisková konference vatikánského mluvčího Federika Lombardiho.

Další kongregace, v pořadí třetí, má začít v 09:30 SEČ. Schůzka je plánována jako tříhodinová. Poté se čeká tiskové prohlášení, které médiím sdělí Lombardi.

Pozvánku na kongregace dostalo 207 kardinálů, z nichž většina je na místě. Právo zúčastnit se konkláve, tedy volby nástupce Benedikta XVI., jenž minulý týden opustil svůj úřad a nyní je emeritním papežem, mají všichni kardinálové mladší 80 let. Ve Vatikánu se v pondělí večer ještě čekalo na příjezd asi deseti kardinálů-volitelů. Volitelů je celkem 115 a je mezi nimi i 69letý pražský arcibiskup Dominik Duka. Druhý český kardinál, bezmála 81letý Miloslav Vlk, se účastní jen kongregací.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 349)