Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Nový papež František navštíví svého předchůdce Benedikta XVI.

Ze světa / juml / ČTK / 16. března 2013 11:28
Nový papež František navštíví svého předchůdce Benedikta XVI.

Vatikán - Nový papež František příští sobotu navštíví svého předchůdce Benedikta XVI. Informovala o tom agentura AP. Podle ní jde o netrpělivě očekávanou, ale i nezvyklou schůzku úřadujícího a odstoupivšího papeže. František se také příští týden setká s argentinskou prezidentkou Cristinou Fernándezovou, kterou v minulosti kritizoval.

Za Benediktem XVI. se papež vydá helikoptérou do papežského letního sídla Castel Gandolfo, kde nyní jeho předchůdce přebývá. Oba muži by spolu měli poobědvat. Benedikt XVI. je první papež po zhruba 600 letech, který rezignoval na svůj úřad.

František pocházející z Argentiny se podle agentury AP příští týden sejde prezidentkou země Fernándezovou. Mělo by se tak stát vpředvečer jeho úterní inaugurační mše. Ještě jako kardinál Jorge Bergoglio byl přitom velkým kritikem argentinské nejvyšší představitelky. Vadily mu její liberální reformy jako uzákonění sňatků homosexuálů či poskytování antikoncepce ženám zdarma.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
25%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
50%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
16%
 
(Počet hlasů celkem: 89)