Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež přislíbil účast na Světových dnech mládeže

Ze světa / juml / ČTK / 25. března 2013 9:06
Papež přislíbil účast na Světových dnech mládeže

Papež František po svém zvolení v roce 2013
Autor: Flickr.com / M. Mazur / catholicchurch.org.uk

Vatikán - Papež František se zúčastní světového setkání katolické mládeže, které se bude konat v červenci v Brazílii. Papež to oznámil na mši, kterou včera sloužil ve Vatikánu u příležitosti Květné neděle. Začíná jí pašijový týden, jímž si křesťané připomínají poslední dny Ježíše Krista a jeho zmrtvýchvstání.

"Těším se na červenec v Riu de Janeiro. Dávám si s vámi sraz v tomto velkém brazilském městě. Připravte se zejména duchovně ve svých komunitách, aby toto setkání bylo pro celý svět znamením víry," řekl František.

Mši dnes celebroval před tisíci věřících shromážděných na Svatopetrském náměstí. Před mší shromážděné objel v otevřeném automobilu.

Liturgie Květné neděle připomíná Kristův vjezd do Jeruzaléma. Lidé ho tehdy vítali palmovými větvemi, ve Vatikánu dnes věřící drželi olivové větvičky. Na připomínku palmových ratolestí jsou kostely bohatě vyzdobeny květy.

"Nebuďte nikdy smutní, křesťan nemůže být smutný. Nenechte se nikdy ovládnout bezmocí. Naše radost není radostí z vlastnictví mnoha věcí, ale ze setkání s Ježíšem," řekl František při mši, po níž ještě povede modlitbu Anděl Páně.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
26%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
9%
 
ne
49%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
15%
 
(Počet hlasů celkem: 99)