Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Konstantinopolský patriarcha připustil možnost znovusjednocení s katolíky

Ze světa / vlu / ČTK / 25. března 2013 17:26
Konstantinopolský patriarcha připustil možnost znovusjednocení s katolíky

Patriarcha Bartoloměj
Autor: Wikipedia.org / Ohrid Archbishopric / Creative Commons

Istanbul - Nejvyšší představitel řecké pravoslavné církve, konstantinopolský patriarcha Bartoloměj připustil možnost opětovného sjednocení s katolíky. Obě církve se rozdělily při velkém schizmatu v roce 1054. Bartolomějův názor dnes zveřejnil turecký deník Hürriyet.

Bartoloměj se minulý týden stal prvním konstantinopolským patriarchou, který se po velkém schizmatu zúčastnil inaugurace nového papeže Františka, podotkl, že nový duchovní vůdce římskokatolické církve je v mnohém jiný než jeho předchůdci. Podle Bartoloměje je František s to provést reformu Vatikánu.

Patriarcha podotkl, že by se případné znovusjednocení mohlo uskutečnit až za příštích generací. "Pravděpodobně se to nestane za mého života," řekl 73letý Bartoloměj.

Bartoloměj dnes také potvrdil, že Františka pozval na návštěvu sídla ortodoxní církve v Istanbulu. Datum takové návštěvy ale není zatím známo. František a Bartoloměj se každopádně setkají 4. až 6. ledna v Jeruzalémě během ortodoxních Vánoc, a to u příležitosti 50. výročí setkání někdejšího papeže Pavla VI. a expatriarchy Athenagorase.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
55%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
15%
 
Ne
10%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 110)