Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež jmenoval poradní sbor pro přípravu reformy církevní správy

Ze světa / vlu / ČTK / 14. dubna 2013 1:19
Papež jmenoval poradní sbor pro přípravu reformy církevní správy

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Přesně měsíc po svém zvolení do čela římskokatolické církve dnes papež František jmenoval poradní skupinu k vypracování návrhů na reformu vatikánských struktur. Skupinu tvoří osm kardinálů z pěti kontinentů. Podílet se mají především na návrhu reformy římské kurie, sdělil vatikánský mluvčí Federico Lombardi.

Koordinovat práci kardinálského kolegia bude honduraský arcibiskup Óscar Rodríguez Maradiaga, poprvé se skupina sejde v říjnu v Římě.

Kardinálové z Itálie, Chile, Indie, Německa, Konga, USA, Austrálie a Hondurasu mají podle agentury Reuters novému papeži pomoci provést změny v kurii, jíž se přisuzuje odpovědnost za některé z problémů a skandálů, které poznamenaly osmiletý pontifikát Františkova předchůdce. Benedikt XVI. odstoupil v únoru.

Papež František zdědil církev zápasící o vyrovnávání se s případy sexuálního zneužívání dětí duchovními, údajnou korupcí a vnitřními boji v centrální správě.

Ustavením poradního sboru kardinálů papež František podle Lombardiho reaguje na doporučení k reformě kurie, která byla zformulována na zasedání generální kongregace (sboru všech kardinálů) před volbou papeže. Osmičlenná skupina kardinálů bude mít poradní funkci, nebude přijímat žádná rozhodnutí, zdůraznil Lombardi.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Měla by církev umožnit ženám vedení bohoslužeb?
Ano
48%
 
Ano, ale pouze při jáhenské službě
4%
 
Ne
43%
 
V mé církvi již ženy slouží
4%
 
(Počet hlasů celkem: 46)