Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež na cyrilometodějské oslavy nedorazí, vyšle legáta

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 11. května 2013 11:00
Papež na cyrilometodějské oslavy nedorazí, vyšle legáta

Papež František
Autor: Wikipedia.org / Casa Rosada / Wikimedia Commons

Praha/Řím - Papež František do ČR letos určitě nepřijede. Vatikán to již v minulých dnech naznačoval, nyní to už je jisté. Papež totiž na červencovou pouť k uctění věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kam byl zván, vyšle zvláštního zmocněnce. Je jím záhřebský arcibiskup Josip Bozanić. ČTK to včra řekl velvyslanec ve Vatikánu Pavel Vošalík.

Česká republika si velmi přála, aby se papež zúčastnil na moravském Velehradě oslav 1150. let od příchodu Cyrila a Metoděje. Vatikánský mluvčí ale nedávno oznámil, že papež letos uskuteční jen jednu zahraniční cestu - na setkání křesťanské mládeže do Brazílie.

Přesto prezident Miloš Zeman do Vatikánu minulý týden vyslal zvláštního posla, aby znovu předal další pozvání k návštěvě Moravy. Církev i politici ještě doufali, že by se papež nakonec mohl rozhodnout do ČR přijet. Nakonec ale přijede papežský legát.

"Je to významná role, když je to osobní papežův legát, vybral slovanského kardinála, který už u nás kontakty měl, Velehrad zná, a tak se budeme těšit na to, že tu Svatého otce zastoupí, i když nechci říci nahradí. Těšili jsme se na Svatého otce, ale přijímáme jeho rozhodnutí, protože nám záleží na tom, abychom byli v jednotě s ním," reagoval olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
22%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
19%
 
Pouze v Praze
9%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
31%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
19%
 
(Počet hlasů celkem: 32)