Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Letniční mše ve Vatikánu se zúčastnilo dvěstě tisíc poutníků

Ze světa / juml / ČTK / 19. května 2013 14:59
Letniční mše ve Vatikánu se zúčastnilo dvěstě tisíc poutníků

Papež František po svém zvolení v roce 2013
Autor: Flickr.com / M. Mazur / catholicchurch.org.uk

Vatikán - K jednotě církve, harmonii a otevřenosti vůči novému vyzval dnes papež František při svatodušní mši v Římě. Na Svatopetrském náměstí naslouchalo jeho slovům kolem 200.000 poutníků, členů duchovních hnutí a laických skupin, informovala agentura DPA.

Uzavírat se ve vnitrocírkevních záležitostech by vedlo k rozkolu a konfliktu, řekl papež. Duch jednoty podle něj znamená "žít v církvi a s církví".

V kázání se papež vrátil ke svým klíčovým tématům novosti, harmonie a misie. Nové vždy nahání trochu strach, proto prý člověk často následuje Boha "jen do určitého bodu", protože chce všechno sám udržet pod kontrolou, řekl nejvyšší představitel římskokatolické církve. Jde prý ale o to neuzavírat se ustrašeně do sebe, nýbrž být otevřený "božím překvapením".

Do Říma se v těchto dnech sjeli zástupci kolem 150 katolických organizací a skupin z celého světa na oslavu Svatodušních svátků neboli Letnic. Slaví se padesátý den po Velikonocích a patří v křesťanském kalendáři k nejvýznamnějším svátkům. Připomínají seslání Ducha svatého na Ježíšovy učedníky a apoštoly, které je kolem roku 30 na počátku letopočtu inspirovalo k dalšímu šíření Ježíšova učení.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Bíle místo
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
22%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
19%
 
Pouze v Praze
9%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
31%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
19%
 
(Počet hlasů celkem: 32)