Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Dnešní Noc kostelů otevře brány 1372 svatostánků v celé republice

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 24. května 2013 7:14
Dnešní Noc kostelů otevře brány 1372 svatostánků v celé republice

Noc kostelů 2013
Autor: Nockostelu.cz

Praha - Téměř tři tisícovky zvonů po celé České republice dnes vpodvečer oznámí, že se koná další Noc kostelů. Svoje brány otevře 1372 kostelů a modliteben a poodhalí svá tajemná zákoutí. Jedenáct církví zve v neobvyklou dobu dospělé i děti na kulturní program, rozjímání nebo debaty v sakrálních prostorách. Vidět bude možné běžně nepřístupná místa, jako jsou varhanní kůry, zvonice, sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady.

Organizátoři Noci kostelů letos kladou větší důraz na samo křesťanství a duchovní rovinu. Podle pražského arcibiskupství je noc kostelů pozváním pro každého, aby bez ostychu a bez zábran vstoupil do křesťanských chrámů a mohl obdivovat jejich duchovní a umělecké bohatství.

Bude to však setkání nejen s krásou architektury či výtvarného umění a hudby, ale i s tím, co bylo inspirací pro stavitele křesťanských chrámů a co už po dva tisíce let do kostelů přivádí věřící.

Bližší informace o otevřených kostelech či doporučených trasách je možné nalézt na www.nockostelu.cz. Například v Praze a Středočeském kraji bude otevřeno nejméně 233 svatostánků, v brněnské diecézi se otevře 170 chrámů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
50%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 203)