Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě

Ze světa / MiH / ČTK / 12. listopadu 2013 12:44
Patriarcha Kirill varoval před plíživým nátlakem na křesťany v Evropě

Ilustrační foto - Patriarcha Kirill, nejvyšší představitel Ruské pravoslavné církve
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Moskva - Násilné šíření ateismu v soudobé Evropě podrývá etické základy dnešní civilizace. Prohlásil to dnes v Moskvě při setkání s milánským arcibiskupem Angelem Scolou patriarcha ruské pravoslavné církve Kirill. Podle agentury ITAR-TASS varoval, že "v Evropě dochází k plíživému nátlaku na křesťany pod hesly tolerance a multikulturalismu". 

Kardinál Scola přicestoval do Ruska na třídenní návštěvu, která má vylepšit vztahy mezi římskokatolickou a pravoslavnou církví. Podle vatikánských médií se bude zajímat i o soužití ruského pravoslaví se silnou muslimskou komunitou. Sám Scola je považován za jednoho z hlavních expertů Vatikánu pro vztahy s islámem.

Ruská církev vyjadřuje znepokojení nad postavením křesťanů v Evropské unii. Patriarcha Kirill dnes upozornil Scolu na situaci v západoevropských státech, "kde probíhá hon na křesťanské symboly, kde se zakazuje užívat slova Vánoce a kde lidé nesmějí přijít do práce s křížem na krku, aby neurazili bezvěrce". Devadesát procent evropského informační toku podle ruského patriarchy nese znaky "bezbožné civilizace", a tak ochrana zdrojů křesťanství zůstává úkolem pro všechny církve. "Nikdy v minulosti neexistovalo pro vzájemnou spolupráci katolíků a pravoslavných tolik pádných důvodů," poznamenal Kirill. 

Historické rozpory mezi oběma velkými církvemi jsou za těchto okolností věcí minulosti, dodal patriarcha. Přivítal rovněž stanovisko papeže Františka k vývoji na Blízkém východě a zejména v Sýrii. Ochrana menšinových náboženských komunit v této muslimské zemi je v zájmu pravoslavných i katolíků, konstatoval Kirill. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
67%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 83)