Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán poprvé veřejně prezentoval fragmenty kostí sv. Petra

Ze světa / vlu / ČTK / 24. listopadu 2013 12:05
Vatikán poprvé veřejně prezentoval fragmenty kostí sv. Petra

Pietro Perugino: Kristus předává Petrovi klíče od brány nebeské. Sixtinská kaple
Autor: Wikipedia.org

Vatikán - Vatikán poprvé veřejně prezentoval údajné fragmenty kostí apoštola Petra, prvního papeže katolické církve. Několik úlomků bylo uloženo ve šperkovnici zasazené do bronzové kazety vedle oltáře, u něhož dnes papež František sloužil mši.

Vatikánská bohoslužba uzavřela "Rok víry", který loni v říjnu svým apoštolským listem vyhlásil tehdejší papež Benedikt XVI. Ceremoniálu na náměstí svatého Petra přihlížely za chladného a deštivého počasí desetitisíce věřících.

Kosterní pozůstatky uložené v purpurové látce byly objeveny v roce 1940 za pontifikátu papeže Pia XII. při vykopávkách v pohřebišti pod bazilikou sv. Petra. Vatikán jejich pravost nikdy nepotvrdil. V roce 1968 ale tehdejší papež Pavel VI. po vědecké analýze vzorků z krypty prohlásil, že je o jejich pravosti přesvědčen. Řada vědců nicméně dodnes o této hypotéze pochybuje.

Apoštol Petr, původním jménem Šimon, je považován za prvního papeže. Narodil se jako syn rybáře a lovem ryb se i živil. Později se podle katolické věrouky stal učedníkem Ježíše Krista a prvním z dvanácti apoštolů. Po Kristově smrti se ujal řízení církve, při pronásledování křesťanů byl zajat a přibit na kříž hlavou dolů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 786)