Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež odložil přijetí milánské delegace vedené kardinálem Scolou

Ze světa / vlu / ČTK / 4. prosince 2013 18:55
Papež odložil přijetí milánské delegace vedené kardinálem Scolou

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Papež František se po třech hodinách strávených v chladu při generální audienci rozhodl odložit dnešní přijetí milánské delegace vedené kardinálem Scolou. Angelo Scola byl jedním z favoritů na šéfa papežského stolce po předchozí hlavě katolické církve Benediktovi XVI. Podle sdělení Vatikánu je za dnešním papežovým rozhodnutím výhradně únava.

František strávil v chladném počasí na náměstí svatého Petra asi tři hodiny. Z toho se během dvou hodin jednotlivě pozdravil se stovkami věřících. Kromě toho v těchto dnech pracuje za zavřenými dveřmi se svým poradním orgánem složeným z osmi kardinálů na reformě papežské kurie.

Mluvčí Svatého stolce Federico Lombardi podle agentury AFP vysvětlil, že papež je unavený a rozhodl se raději audienci udělit po Vánocích, aby tak mohl učinit mnohem vhodnějším způsobem.

Nejvyšší představitel katolické církve se zdá být na svůj věk v dobré kondici. Minulý měsíc ale musel na jeden den upustit od audiencí kvůli nachlazení. Papež, občanským jménem Jorge Mario Bergoglio, oslaví 17. prosince 77. narozeniny a přitom je stále obdivuhodně aktivní.

Papež každé ráno vstává v půl páté a přijímá četné hosty. Dnes se měl setkat s kardinálem Scolou, který byl blízkým spolupracovníkem Benedikta XVI. a před skončením konkláve byl považován za pravděpodobného nového nejvyššího představitele katolíků.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 95)