Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Obama označil papeže Františka za "cituplného posla míru a spravedlnosti"

Ze světa / MiH / ČTK / 6. prosince 2013 8:45
Obama označil papeže Františka za

Barack Obama, 44. prezident USA
Autor: Wikipedia.org / Pete Souza / Creative Commons

Washington - Americký prezident Barack Obama označil papeže Františka za "cituplného posla míru a spravedlnosti". Mocí svého úřadu se snaží lidem připomínat jejich povinnosti vůči ostatním a budoucím generacím, řekl včera šéf Bílého domu v rozhovoru pro televizní stanici MSNBC. 

Papež František vyzývá římskokatolickou církev k větší skromnosti a soucitu s chudými. Minulý týden prohlásil, že lidé dnes žijí v nespravedlivém mezinárodním systému, v němž hrají ústřední roli peníze. To podle agentury Reuters konvenuje s myšlenkami Obamy, který tento týden kritizoval nerovnost příjmů ve Spojených státech a vyslovil se pro zlepšení situace střední třídy. 

"Myslím, že papež František se prezentuje jako mimořádně hloubavý a cituplný posel míru a spravedlnosti," prohlásil Obama. Americký prezident se s Františkem zatím nesetkal, ale řekl, že vše, co o něm dosud četl a co viděl, ukazuje, jak moc se snaží "nám připomínat ony klíčové závazky". 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
19%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 95)