Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Neznámý zloděj vykradl kostel v Oskavě-Bedřichově na Šumpersku

Domácí zpravodajství / MiH / ČTK / 8. prosince 2013 14:09
Neznámý zloděj vykradl kostel v Oskavě-Bedřichově na Šumpersku

Kostel svatého Bedřicha v Oskavě-Bedřichově na Šumpersku
Autor: Wikipedia.org / Martin Vavřík / Creative Commons

Šumperk - Policisté pátrají po zloději, který na přelomu listopadu a prosince ukradl z kostela svatého Bedřicha v Oskavě-Bedřichově na Šumpersku sochy a další umělecké předměty. Celková škoda byla vyčíslena na 150.000 korun, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Zloděj se do kostela v Oskavě-Bedřichově vloupal oknem někdy v době od 22. listopadu do soboty. Z kostela ukradl dvě sochy klečících andělů, pozlacený křížek, dva mosazné svícny, pozlacená dvířka skříňky svatostánku a dva částečně pozlacené dřevěné sloupky,

Z kostela zmizely také dvě ozdoby ve tvaru pozlacených květů a tři vyřezávané pozlacené dřevěné sloupy zdobící oltář. Zloděj zároveň poškodil zlacení na řezbách. "Škoda odcizením byla vyčíslena na 100.000 korun a poškozením na 50.000 korun. Policisté na případu pracují a po pachateli pátrají," uvedla Urbánková. U soudu hrozí zloději dvouleté vězení. 

Ukradené umělecké předměty většinou končí v zahraničí. Z Česka se ročně vyveze 15.000 až 20.000 uměleckých předmětů a zhruba stejné množství je ukradeno. Nejvíc přitom trpí katolické kostely, 80 procent artefaktů totiž pochází z nich. Zpět do Česka se vrátí jen minimum ukradených předmětů. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 550)