Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Do expertní komise zabývající se majetkovým vyrovnáním přibyl advokát Kříž

Domácí zpravodajství / MiH / ČBK / 9. prosince 2013 12:52

Praha - Skupinu nominantů církví a náboženských společností do expertní komise vzešlé z nedávného jednání České biskupské konference (ČBK), Ekumenické rady církví (ERC) a Federace židovských obcí (FŽO) s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou doplnil advokát Jakub Kříž.

Jakub Kříž je vedoucím Katedry soukromého práva vysoké školy CEVRO Institut. Otázce majetkového vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi se věnuje dlouhodobě; v minulosti se podílel na přípravě zákona č. 428/2012 Sb. Ve své praxi se rovněž zabývá ochranou základních práv a svobod, konfesním právem a právem neziskového sektoru.

Tým církví a náboženských společností povede generální sekretář ČBK Tomáš Holub. Mimo něj jsou dále nominováni ekonom pražské arcidiecéze Karel Štícha a tajemník FŽO Tomáš Kraus. ERC zde zastupuje tajemník Rady Církve bratrské Petr Grulich a účasten jednání bude i zmíněný advokát Jakub Kříž. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 550)