Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikánské finančnictví již plně odpovídá mezinárodním standardům proti praní špinavých peněz

Ze světa / MiH / Radiovaticana.cz / 11. prosince 2013 11:07
Vatikánské finančnictví již plně odpovídá mezinárodním standardům proti praní špinavých peněz

Pohled na Svatopetrské náměstí ve Vatikánu
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Štrasburk - Moneyval, tedy Výbor expertů pro hodnocení opatření proti praní špinavých peněz a financování terorismu, v těchto dnech předložil na svém zasedání druhou zprávu, která posuzuje situaci v oblasti finančních mechanismů Vatikánu. Podle ní již finančnictví Svatého stolce plně odpovídá mezinárodním standardům zamezujícím praní špinavých peněz.

Ředitel vatikánského Finančního dozorčího úřadu (AIF) René Brülhart, který se zasedání Moneyvalu účastnil, komentoval poslední vývoj událostí, pokud jde o transparentnost vatikánského finančnictví, následovně: „Publikací této druhé zprávy, přijaté jednohlasně na plenárním zasedání Moneyvalu, Svatý stolec plně odpovídá mezinárodním standardům zamezujícím praní špinavých peněz. Práce ještě neskončila, ale v oblasti transparentnosti bylo dosaženo velkého pokroku. Tzv. Progress Report , tedy tato zpráva posuzuje, jak byly uvedeny do praxe doporučení z oné první zprávy z roku 2012 a jaká opatření byla přijata. Nová zpráva konstatuje, že netřeba provádět další revizi doporučovaných opatření.“

„Zpráva bude publikována ve čtvrtek. Pak bude možné se podrobně seznámit s pokroky, jakých bylo dosaženo. Očekáváme ji však s uspokojením. Plenární zasedání včera přijalo její definitivní znění,“ dodává René Brülhart, předseda Finančního dozorčího úřadu Svatého stolce. Moneyval se zabývá funkčností systému boje proti praní špinavých peněz v rámci státní legislativy. Tato instituce působí při Radě Evropy a byla založena roku 1997.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 543)