Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinál Duka navštíví Vatikán a patrně se zúčastní i rozsvícení vánočního stromu

Domácí zpravodajství / MiH / Apha.cz / 11. prosince 2013 11:15

Praha - Kardinál Dominik Duka navštíví ve dnech od 12. do 16. prosince pracovně Vatikán. Kromě jednání s vatikánskými úřady se setká s bývalým papežem Benediktem XVI. a bude koncelebrovat liturgii se současným papežem Františkem. Pokud to pracovní povinnosti dovolí, měl by kardinál Duka být rovněž přítomen slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu z České republiky, který od 5. prosince stojí díky bavorské obci Waldmünchen na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu.

Strom na Svatopetrském náměstí by měl poprvé zazářit 13. prosince v 16.00 hodin. Spolu s plzeňským biskupem Františkem Radkovským ho rozsvítí řezenský biskup Rudolf Vodeholzer. Doprovázet je bude skupina 250 poutníků z německé i české strany. Vánoční smrk je letos totiž mimo jiné i symbolem česko-německého přátelství. Vyrostl na Domažlicku nedaleko hraničního přechodu Folmava v plzeňské diecézi a papeži Františkovi strom věnovala bavorská pohraniční obec Waldmünchen. Je 60 let starý, vysoký 25 metrů a váží přes 7 tun. Nákladnou přepravu na trase 1250 kilometrů zajistila obec Waldmünchen.

Vánoční strom dodává do Vatikánu podle tradice od roku 1982 každým rokem jiná země. Z Waldmünchenu už jednou strom připutoval v roce 1984, strom z České republiky stál ve Vatikánu v roce 1999. Pocházel tehdy z Beskyd z okolí obce Morávka u Frýdku-Místku. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
29%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
9%
 
Ne
48%
 
(Počet hlasů celkem: 543)