Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Egypt odsoudil tři křesťany za smrt muslima, vraždy křesťanů však dosud nepotrestal

Ze světa / MiH / ČTK / 15. prosince 2013 16:14
Egypt odsoudil tři křesťany za smrt muslima, vraždy křesťanů však dosud nepotrestal

Koptové demonstrující v Egyptě. Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Káhira - Egyptský soud včera uložil tresty vězení od 15 let po doživotí třem křesťanům za usmrcení jednoho muslima v hádce letos v dubnu. Incident podle agentury AP vyvolal nejhorší nábožensky motivované násilnosti v zemi v letošním roce. Zahynulo při nich devět osob. 

Jeden z pachatelů byl odsouzen k doživotnímu vězení a další dva na 15 let za to, že zabili v hádce muslima v oblasti severně od Káhiry. Konflikt mezi nimi vypukl poté, co muslimové obvinili křesťany ze znesvěcení jejich školy. Křesťané to pobouřeně popírali.

Odsouzeno bylo rovněž devět muslimů za následné vyrabování křesťanských domů, a to k trestům do pěti let vězení. Nikdo zatím ale nebyl podle AP odsouzen za násilnou smrt nejméně šesti křesťanů. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
21%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 130)