Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Olomoucká charita vydá na Štědrý den bezdomovcům na 200 obědů

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 21. prosince 2013 17:33

Olomouc - Olomoucká charita se chystá rozdat lidem bez domova na Štědrý den více než 200 obědů. Nasytí tak zhruba třetinu bezdomovců, kteří se podle počtů charitních pracovníků ve městě nacházejí. Lidé bez domova dostanou řízek s bramborovým salátem i cukroví. Čočkovou polévku s bezdomovci z azylových domů poobědvá i olomoucký arcibiskup Jan Graubner, řekli ČTK zástupci olomoucké charity. Další více než tři desítky bezdomovců zamíří na Štědrý den do jedné z olomouckých restaurací, setkání pro ně připravilo středisko SOS.

V nízkoprahovém denním centru charity kromě jídla dostanou lidé bez střechy nad hlavou i balíček s potravinami a základními hygienickými potřebami. Provoz centra zajistí pracovníci s podporou dobrovolníků. "Vánoce jsou pro lidi bez domova docela smutná doba a to pochopitelně působí i na nás, kteří se jim snažíme pomáhat. Sám se tedy musím přiznat, že se mě, navzdory tomu, že mám šťastnou rodinu, smutek našich klientů hluboce dotýká," uvedl vedoucí Střediska Samaritán pro lidi bez domova Petr Prinz.

V azylových domech se bude na Štědrý den obědvat čočková polévka, štědrovečerní večeři poté jejich obyvatelé dostanou na pokoje. Mezi muže i ženy, kteří v prostorách olomoucké charity bydlí, zavítá olomoucký arcibiskup Jan Graubner. Společný čas je vyplněn duchovním rozhovorem, zpěvem koled a nakonec i obědem. "Během Štědrého dne se setkávám s lidmi bez domova nejen proto, že potřebují pomoc. Tu jim v nějaké míře nabízíme skrze charitu, ale jde i o osobní setkání, o lidský vztah," podotkl arcibiskup.

Na první svátek vánoční, 25. prosince, je pro lidi bez domova připraven guláš, na který si mohou zajít opět do nízkoprahového denního centra Charity Olomouc.

Dalších zhruba 35 bezdomovců bude moci zažít Štědrý den v restauraci Fontána v olomouckém parku. Středisko SOS pro vzájemnou pomoc občanů setkání pořádá pravidelně, kromě tradiční večeře nepřijdou lidé podle zástupců střediska ani o setkání s farářem, koledy a živou hudbu.

Podle Prinze je v krajském městě odhadem kolem 650 bezdomovců. Zhruba polovina z nich je v extrémní nouzi, kdy přespávají venku či v provizorních přístřešcích.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
30%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 777)