Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kardinál Duka v rámci Aliančního týdne modliteb kázal u protestantů

Domácí zpravodajství / juml / Vlastní zpráva / 9. ledna 2014 22:30
Kardinál Duka v rámci Aliančního týdne modliteb kázal u protestantů

Ilustrační foto: ekumenická modlitební bohoslužba
Autor: cb.cz / Petr Grulich

Praha - V rámci Aliančního týdne modliteb se v úterý 7. ledna sešli v modlitebně Církve bratrské v Praze 1 přední reprezentanti církví v České republice. Ekumenické setkání organizovala Česká evangelikální aliance.

Při modlitební bohoslužbě posloužili kázáním na text z Janova evangelia kardinál Dominik Duka a „domácí“ kazatel Daniel Fajfr, předseda Rady Církve bratrské a rovněž Ekumenické rady církví.  Shromáždění se zúčastnili a modlitbami přispěli i další církevní představitelé, mj. synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml, patriarcha Československé církve husitské Tomáš Butta či starokatolický biskup Dušan Hejbal.

Kardinál Duka v rámci Aliančního týdne modliteb kázal u protestantů

Kardinál Duka káže při ekumenické modlitební bohoslužbě, 7. leden 2014
Autor: cb.cz / Petr Grulich

Evangelická aliance byla založena probuzeneckými kruhy v Anglii v roce 1846 a dnes má pobočky ve 129 zemích. Modlitební setkání – Alianční týden modliteb – organizace iniciovala poprvé v roce 1861 a konají se dodnes. V době komunistické totality Alianční týdny modliteb poskytovaly cenný a ojedinělý prostor pro legální setkávání na ekumenické bázi. Dnes na některých místech církve namísto aliančního týdne  spolupracují v rámci o něco pozdějšího lednového katolického Týdne modliteb za jednotu křesťanů.

V Česku se Evangelická aliance na konci devadesátých let přejmenovala na Českou evangelikální alianci, čímž dává najevo návaznost na probuzenctví v jeho nové formě 20. a 21. století.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)