Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tříkrálová sbírka skončila koledou v Senátu

Domácí zpravodajství / juml / apha.cz / 16. ledna 2014 7:37
Tříkrálová sbírka skončila koledou v Senátu

Tříkrálová sbírka - sčítání
Autor: praha.charita.cz

Praha - Symbolickou tečku za letošní Tříkrálovou sbírkou udělala v úterý koleda v Senátu. Té předcházela slavnostní snídaně, při níž o moudrosti promluvil biskup Karel Herbst SDB. Kolednickou skupinu pod vedením ředitele Charity ČR Lukáše Curyla tvořil Josef Popelka z Oblastní charity Polička, Jan Oulík z Charity ČR a dvojice trubaček na lesní roh.

O poslání Tříkrálové sbírky a jejím využití pohovořil Lukáš Curylo, ředitel Charity ČR. Akce se zúčastnil také P. Martin Hobza, ředitel komunity salesiánů Dona Boska v Praze-Kobylisích, který připomněl odkaz světce Dona Boska. Akci moderoval senátor Petr Šilar, předseda Klubu pro obnovu demokracie – KDU-ČSL a nezávislí. Na pozvání tohoto klubu se akce uskutečnila. Po snídani a koledě navštívili koledníci také některé kanceláře Senátu PČR.

Výtěžek sbírky v senátu podpoří záměry Arcidiecézní charity Praha: provoz Azylového domu sv. Terezie v Praze-Karlíně, pomoc rodinám v sociální nouzi a zdravotně postiženým, část zamíří na podporu nemocnice v africké Ugandě. Výsledek dnešní akce bude znám teprve po úředním rozpečetění pokladniček.

Charita ČR letos pořádá Tříkrálovou sbírku v celostátním měřítku již počtrnácté na podporu lidí v nouzi, s postižením, seniorů a také na humanitární pomoc. Loňský výnos sbírky dosáhl téměř sedmdesát sedm milionů korun. V úterý 14. ledna koledování definitivně skončilo, průběžně probíhá sčítání výsledků sbírky

Přispět do sbírky je možné i nadále zasláním DMS KOLEDA na číslo 87 777 (cena jedné DMS je 30 Kč, na pomoc potřebným jde 28,50 Kč. Službu provozuje Fórum dárců.). Podpořit sbírku je možné také příspěvkem na účet Tříkrálové sbírky číslo 66008822/0800 u České spořitelny, VS 777). Více na www.trikralovasbirka.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)