Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tříkrálová sbírka byla rekordní i v královéhradecké diecézi

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 27. ledna 2014 13:01
Tříkrálová sbírka byla rekordní i v královéhradecké diecézi

Tři králové
Autor: Trikralovasbirka.cz / Facebook.com

Hradec Králové - Tříkrálová sbírka v královéhradecké diecézi vynesla rekordních 12,2 milionu korun, což je o téměř 1,4 milionu korun více než loni. Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc nemocným a potřebným především v regionech, kde se sbírka konala. Část získaných peněz půjde na humanitární pomoc do zahraničí. ČTK o tom dnes informovala Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové.

Charity na území Královéhradeckého, Pardubického a části Středočeského kraje vyslaly 3135 skupinek koledníků, což je o 425 více než v minulém roce. Například v Hradci Králové lidé do kasiček koledníků věnovali 661.000 korun, v Pardubicích přes 844.000 korun. Bližší údaje o výsledcích sbírky a plánech na využití peněz je možné najít na webu charity. "Lidé byli většinou vstřícní a někteří koledníky už vyhlíželi," uvedla Karasová.

Například na Královéhradecku a Kutnohorsku lidé přispívali na podporu služby rané péče, která pomáhá rodinám s handicapovanými dětmi v raném věku. Na Pardubicku peníze pomohou při rekonstrukci centra odlehčovacích služeb, kde pečují o nemohoucí seniory. "Na Náchodsku peníze přispějí na provoz a vybavení domu na půli cesty pro mladé lidi v nepříznivé sociální situaci a domova pro matky s dětmi," uvedla Karasová. Výtěžek sbírky z okolí Červeného Kostelce je určené na materiální a zdravotnické vybavení pro Mobilní hospic Anežky České.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
10%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
10%
 
Pouze v Praze
20%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
40%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
20%
 
(Počet hlasů celkem: 10)