Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Severokorejské úřady zadržely australského misionáře

Ze světa / MiH / ČTK / 19. února 2014 15:37
Severokorejské úřady zadržely australského misionáře

Jeden z monumentů severokorejského totalitního režimu v Pchjongjangu. Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Mannen av börd / Creative Commons

Soul - Pětasedmdesátiletého Australana zadržely severokorejské úřady, když se v hlavním městě Pchjongjangu pokoušel o misionářskou práci. Agenturu Reuters o tom dnes informovala jeho manželka. Jde už o druhého křesťanského misionáře, kterého KLDR zadržuje. 

John Short byl zatčen v neděli, sdělila jeho žena Karen Shortová. Se svou misionářskou prací se nijak netajil a na cestu do KLDR se vydal už podruhé. "Nenechal se komunisty zastrašit," dodala.

Severní Korea už víc než rok zadržuje amerického misionáře Kennetha Baeho a odsoudila ho za podvratnou protistátní činnost. Severokorejský soud mu za to vyměřil 15 let nucených prací. Snahy Washingtonu dosáhnout jeho propuštění byly zatím marné. 

"Nejsem rozčílená. Jsme křesťanští misionáři a z toho, co děláme, čerpáme velkou sílu," dodala Shortová o zatčení svého muže. 

KLDR sice tvrdí, že prosazuje svobodu vyznání, ale v praxi patří mezi režimy, které náboženskou svobodu nejvíce potlačují. Zadržení svého občana potvrdila i Austrálie, která s KLDR nemá diplomatické vztahy. S pomocí svého velvyslanectví v Soulu a s pomocí švédské ambasády v Pchjongjangu se snaží případ řešit. 

"Jsme v úzkém kontaktu se švédskými činiteli v Pchjongjangu, kteří nám pomáhají při zajištění pomoci panu Shortovi a získání víc informací," řekl mluvčí australského velvyslanectví v Soulu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
28%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
52%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 132)